Skupina „Makovičky“

Do naší skupiny stále přibíráme nové děti (i v průběhu školního roku), již předškolního věku, tj. od 5 let.

21. 2. 2020 proběhne zápis do naší skupinky pro domškoláky od 9 do 14 hod. na adrese U Oblouku 501/5. Prosíme o přihlášení předem na e-mail zuzana.kuperova@kcmakovice.cz. Těšíme se na všechny děti i rodiče! 🙂

Jedná se o skupinu dětí v individuálním (domácím) vzdělávání. Nabízíme možnost docházky 2 až 5 dnů v týdnu, dle možností a potřeb dítěte a jeho rodiny. Čtyři dny v týdnu se dětem věnují 2 průvodci, pátý den je skupina vedena ověřenými dobrovolníky a členy spolku, zejména z řad rodičů.

Průvodci připravují pro děti kvalitní program a řídí se principy respektujícího přístupu a svobodného vzdělávání. Děti tráví hodně času venku, několikrát za měsíc se účastní exkurzí a setkávají se s nejrůznějšími odborníky.

Vzdělávání ve skupině Makovičky nesupluje školní vyučování, zodpovědnost za vzdělání dětí nesou jejich zákonní zástupci. Aktivity ve skupině jsou však podnětné a rozvíjejí děti po stránce intelektové, sociální i emocionální.

Provozní doba je od 8 do 16 hodin. Zapsané děti mají přednostní právo k zápisu na odpolední kroužky a také zvýhodněnou cenu za ně.

Ceník

Ceny jsou nastaveny tak nízko, jak to jen vzhledem k udržitelnosti projektu a zachování nízkého počtu dětí ve skupině možné. Nabízíme slevy v případě aktivního zapojení do chodu skupiny.

Pro bližší informace volejte na tel. č. 731 149 990.

Stravování:

Možnost objednat stravu včetně dovozu do klubu od spřátelené organizace.

Možnost vlastní stravy dle specifických nároků či zvyků rodiny (možnost ohřát jídlo v prostorách klubu).

Možnost komunitního stravování (dle zájmu dalších rodičů).

Naši průvodci:

Míša Miksová

“Kdo věří na zázraky, tomu se dějí.“

Jsem žena s mnoha koníčky a zájmy. Baví mě snad úplně všechno. Bez nadsázky. Lidé mi často říkají Vílo a tou také jsem.

Jsem hyperaktivní (asi abych držela krok se svými dvojčaty), ráda pořád něco tvořím a jsem v přírodě, ale také dokážu odpočívat – celý den jen ležet ve výkresech a malovat nebo se válet na gauči u filmů. Poslední dva roky jsem strávila neustálým mazlením s mým nejmladším synem, a abych u toho mohla dělat to co mě baví, byl mým neocenitelným pomocníkem šátek, bez kterého si to nedovedu představit.

Miluji děti. Vidím v nich vše krásné na tomto světě. Vidím v nich Vesmír. Lásku. Moudrost. Radost. Vidím v nich velké bytosti v malých tělech. Dívají se na svět jinak. Tak, jak jsme my už dávno zapomněli. K tomuto poznání jsem došla trnitou cestou nevědomosti, bolesti, prorážením zaběhlých standardů a mýtů… Proto nyní cítím potřebu dávat dětem pochopení, respekt a úctu k jejich duši plnými doušky.

O to šťastnější jsem, že mohu být součástí Makovice a součástí rodin, které ví, že dětem ve školském systému není hej a chtějí pro ně víc. Daly mi důvěru stát se průvodcem pro jejich dítě. Daly mi možnost stát se součástí jejich života.

Děkuji.

Pavel Skalný

Jmenuji se Pavel, mnozí mne ale spíše znáte pod přezdívkou Paskal. Jsem nadšený jachtař, vodák, občasný hráč na kytaru a dlouholetý vedoucí skautského oddílu. Pocházím z Poruby, kde s výjimkou dvou zahraničních pobytů celý život působím. Mám dvě úžasné dětičky a skvělou ženu, která víceméně podporuje většinu mých ztřeštěných projektů. Profesně působím jako pedagog na VŠB, čím dál víc mne ale láká vzdělávání dětí. Mám rád dobré jídlo a pití, rád si vychutnám poctivý Burger a nebo panák Laphroaig. Ke svému štěstí potřebuji velkou dávku svobody a naopak bytostně nesnáším cokoli odvozené od slova úřad.

Máte zájem?

Zaujala vás naše nabídka? Přijďte se s námi seznámit – rádi zodpovíme vaše další otázky, ať už o fungování komunitního centra, principu komunitního vzdělávání, respektujícím přístupu či svobodě ve vzdělávání.

Je možné zúčastnit se také zcela nezávazně některé z našich akcí, případně se zúčastnit dopoledního programu s průvodcem, po předchozí domluvě (více informací o chystaných událostech najdete na naší facebookové stránce).

Záleží nám na tom, abychom se s každým novým zájemcem osobně poznali, zjistili, co od komunitního vzdělávání očekává a čeho se třeba obává. Také pro děti bude přechod do nového prostředí snazší, když se s ním budou moci předem dobře seznámit, navíc v doprovodu těch, kterým důvěřují nejvíce – tedy vás, rodičů.