Skupina „Makovičky“

Jedná se o skupinu dětí v individuálním (domácím) vzdělávání. Nabízíme možnost docházky 2 až 5 dnů v týdnu, dle možností a potřeb dítěte a jeho rodiny. Čtyři dny v týdnu se dětem věnují 2 průvodci, pátý den je skupina vedena ověřenými dobrovolníky a členy spolku, zejména z řad rodičů.

Průvodci připravují pro děti kvalitní program a řídí se principy respektujícího přístupu a svobodného vzdělávání. Děti tráví hodně času venku, několikrát za měsíc se účastní exkurzí a setkávají se s nejrůznějšími odborníky.

Vzdělávání ve skupině Makovičky nesupluje školní vyučování, zodpovědnost za vzdělání dětí nesou jejich zákonní zástupci. Aktivity ve skupině jsou však podnětné a rozvíjejí děti po stránce intelektové, sociální i emocionální.

Provozní doba je od 8 do 16 hodin. Zapsané děti mají přednostní právo k zápisu na odpolední kroužky a také zvýhodněnou cenu za ně.

Ceník

Pro bližší informace volejte na tel. č. 731 149 990.

Stravování:

Možnost objednat stravu včetně dovozu do klubu od spřátelené organizace.

Možnost vlastní stravy dle specifických nároků či zvyků rodiny (možnost ohřát jídlo v prostorách klubu).

Možnost komunitního stravování (dle zájmu dalších rodičů).

Máte zájem?

Zaujala vás naše nabídka? Přijďte se s námi seznámit – rádi zodpovíme vaše další otázky, ať už o fungování komunitního centra, principu komunitního vzdělávání, respektujícím přístupu či svobodě ve vzdělávání.

Je možné zúčastnit se také zcela nezávazně některé z našich akcí, případně se zúčastnit dopoledního programu s průvodcem, po předchozí domluvě (více informací o chystaných událostech najdete na naší facebookové stránce).

Záleží nám na tom, abychom se s každým novým zájemcem osobně poznali, zjistili, co od komunitního vzdělávání očekává a čeho se třeba obává. Také pro děti bude přechod do nového prostředí snazší, když se s ním budou moci předem dobře seznámit, navíc v doprovodu těch, kterým důvěřují nejvíce – tedy vás, rodičů.